به گزارش اقتصادنیوز به نقل از گسترش نیوز، جدیدترین واریزی یارانه کمک معیشتی در مرحله ۱۴۷ طبق دهک‌بندی‌ها به حساب سرپرستان خانوار در ۲۰ اردیبهشت واریز شد. طبق روال واریزی یارانه‌ها مبلغ واریزی برای دهک‌ها اول تا سوم، نفری ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا نهم نفری ۳۰۰ هزار تومان است. البته این رقم در صورتی خواهد بود که افراد از کالابرگ الکترونیکی خود استفاده نکرده باشند و در غیر این صورت به میزان استفاده از کالابرگ از یارانه کسر شده و مابقی آن به حساب سرپرست خانواده واریز شده است.گفته شده است که اگر سرپرست خانوار وام قرض الحسنه ۱ میلیون تومانی دریافت کرده باشد، اقساط این وام از یارانه‌ها کسر شده و باقی مانده آن به حساب سرپرستان واریز شده است. لازم به ذکر است که قسط این وام ۲ ماه پیش به پایان رسیده است. همچنین افرادی که تسهیلات اعزام به عتبات عالیات (اربعین) داشته‌اند، اقساط آن از حساب یارانه سرپرستان خانوار کسر شده است.

با این حال اما برخی از مخاطبان گسترش نیوز اعلام کرده‌اند که در هیچ‌کدام از گروه‌های ذکر شده قرار نداشته‌اند اما در آخرین یارانه دریافتی، مبلغ کامل یارانه را بدون هیچ دلیلی دریافت نکرده‌اند و نسبت به این موضوع شکایت داشتند.

یکی از مخاطبان گفت: سلام، یارانه ما کم شده. ما ۵ نفر هستیم ۵تا ۱۰۰هزار تومان کم شده. چرا باید کجا مراجعه کنم؟

شخصی دیگر نیز در این رابطه نوشت: یارانه ما هم کم شده. نه خرید کردیم نه وامی گرفتیم.

مخاطبی دیگر که در دهک ۱ تا ۳ قرار دارد، گفت: چرا یارانه ۴۰۰ هزارتومانی ما به ۳۰۰ هزارتومان رسیده حداقل دلیلش را بگوید. فردی دیگر مشابه به همین شخص نیز نوشت: من تا اردیبهشت یارانه۴۰۰ تومانی میگرفتم اما اردیبهشت ۳۰۰ تومان برام واریز کردن نمیدونم چرا؟ یعنی خرداد ماه هم ۳۰۰ تومان می‌ریزن؟

شخصی دیگر نیز در این رابطه گفت: سلام یارانه ما که چهار نفر هستیم نفری صد کم کردن. چرا آخه؟ به خدا شوهرم دیابتی و به امید یارانه که کی واریز میشه هستیم تو رو خدا رحم کنید.

مخاطبی دیگر در این مورد نوشت: سلام من ۲ تا فرزند دارم کارگرهستم و مستاجر هستم. یارانه من تا ماه قبل جز دهک ۴ بود ولی این ماه ۴۰۰۰۰۰ تومان کم واریز شد، لطفا پیگیری کنید.

فردی دیگر در اعتراض به ناکافی بودن میزان یارانه دریافتی گفت: به بهانه تحریم همه چیز ۱۰۰ برابر گران کردید ولی پول یارانه اندازه ۳ تا شانه تخم مرغ هم نمی‌شود! شخصی دیگر هم در این مورد نوشت: یارانه نمیخوام خسته شدیم. هر روز قیمت اجناس و محصولات رو هر روز میبرین بالا. گندم که هر ۱ ماه ۲ماه گران میکنن و همه چی دنبالش گران میشه!

مخاطبی دیگر در این مورد نوشت: سلام ما یک خانواده ۴ نفره هستیم، برایمان هر دفعه نفری ۴۰۰ واریز میشد. الان این برج نفری ۳۰۰ واریز شد. برای چی؟ ما نه ماشین داریم نه خونه. تو را خدا رسیدگی کنید ممنون میشم.

اشتراک این خبر در :