گردو چندلر یکی از پرفروش ترین گونه های نهال است که بومی کشور آمریکا است. درخت گردو Chandler اولین بار در کالیفرنیا کشت شد و نام خود را از ویلیام چندلر، متخصص و محقق میوه جات گرفته است. این گونه در سراسر جهان گسترش یافته و با توجه به تغییرات ایجاد شده در نژاد خود به یکی از محبوب ترین نهال های گردو تبدیل شده است.

گردو چندلر یک رقم اقتصادی است که میوه هایی با اندازه متوسط و تقریباً بیضی شکل با پوست کمی صاف و هسته های سنگین تولید می کند. درختان گردو چندلر به ۱۰۰۰ ساعت سرما نیاز دارند و در دسته درختان دیرگل گردو قرار می گیرند. در برابر سرما و حشرات مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و معمولاً در ارتفاع ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ متری از سطح دریا می روید.

یک باغدار می‌تواند از درخت گردو چندلر جوان حدود ۱۰۰ کیلو گردو تازه و از یک درخت بالغ حدود ۳۰۰ تا ۲۵۰ کیلو گردوی سبز به دست بیاورد. به طور کلی درختان گردو چندلر در سال اول یا دوم میوه می دهند و در سال پنجم باردهی به صرفه اقتصادی هستند. گردو چندلر خود گرده افشان است و نوع گرده آن فرانکت است.در گردو چندلر علاوه بر شاخه های بالغ، شاخه های جانبی جوان نیز میوه می دهند.

نام محصولمقدارقیمت / تومان
گردو چندلر دستچین درشت امسالی ۱۴۰۲یک کیلو گرم۲۲۵,۰۰۰
گردو تویسرکان پوست کاغذی اعلا۲۷۵,۰۰۰
گردوی با طعم خوب و عالی با رنگ سیاه مراغه ای۲۷۰,۰۰۰
گردو باپوست ایرانی و محلی درجه ۱ روناس۲۴۹,۰۰۰
گردو پوست کاغذی ایرانی سفید۲۶۱,۰۰۰
مغز گردو درجه ۱  سفید و پرچرب۵۵۰,۰۰۰

اشتراک این خبر در :