دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک کشور با بیان اینکه در سال ۹۷ فقط ۱۰۰ میلیون دلار از حجم قاچاق پوشاک کاهش یافته است، گفت: این آمار به هیچ عنوان به معنای کاهش رتبه قاچاق پوشاک در کشور نیست.

کاهش 5 درصدی قاچاق پوشاک در سال 97/ آمار تعزیرات غلط است
سعید غدیری در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به صحبت‌های اخیر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی که اعلام کرده بود، رتبه قاچاق پوشاک از ۱ به ۵ کاهش یافته است، اظهار داشت: به اعتقاد ما این آمار درست نیست چراکه بنا براظهارات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۷ فقط ۱۰۰ میلیون دلار از حجم قاچاق پوشاک کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ آمار قاچاق پوشاک ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بوده است، افزود: با توجه به صحبت های ستاد مبارزه به قاچاق کالا و ارز با کسر ۱۰۰ میلیون دلار رقم قاچاق پوشاک در سال گذشته به ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسیده که این آمار به هیچ عنوان به معنای کاهش رتبه قاچاق پوشاک در کشور نیست.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک کشور تصریح کرد: در سال گذشته مرحله نخست اجرای برخورد با فروش پوشاک قاچاق محرز در مراکز توزیعی آغاز شد که در روند آن تاکنون فقط با ۱۱۰ مغازه برخورد شده است.

این در حالی است که براساس ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید کد شناسایی کالا و رهگیری برای پوشاک وارداتی اجرایی شود اما هنوز این موضوع به صورت جدی دنبال نمی شود.

غدیری با اعلام اینکه برای مبارزه با قاچاق پوشاک باید به صورت جدی با فروش پوشاک قاچاق محرز در مراکز توزیعی برخورد کرد، افزود: به نظر می رسد با پیگیری بیشتر این موضوع و اجرای کد شناسایی کالا و رهگیری برای پوشاک وارداتی بتوانیم به نتایج مطلوبی برای مبارزه با قاچاق پوشاک دست پیدا کنیم.

اشتراک این خبر در :