به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، همزمان با توافق ایران و عربستان قیمت‌ها در بازار طلا و ارز کاهش یافت و سیر نزولی قیمت‌ها همچنان در بازار ادامه دارد. قیمت دلار که هفته قبل در کانال ۴۹ هزار تومان در نوسان بود امروز به کانال ۴۴ هزار تومان بازگشته است.

بیشتر بخوانید

صرافی‌های بانکی و تضامنی هم‌اکنون دلار را در کانال ۴۴ هزار تومان می‌فروشند، مشاهدات میدانی از بازار ارز نشان می‌دهد که اکثر افراد حاضر دراین بازار فروشنده هستند.

نکته مهم در بازار امروز نرخ‌سازی‌های کانال‌های تلگرامی است؛ درحالی که هم‌اکنون در بازار آزاد دلار با قیمت ۴۴ـ۴۵ هزار تومان هم خریدار ندارد ولی در کانال‌های تلگرامی نرخ فروش دلار ۴۶ هزار تومان اعلام می‌شود!

در همین ارتباط کانون صرافان با انتشار اطلاعیه‌ای درخصوص وضعیت بازار ارز اعلام کرد: «با توجه به اخبار مثبت توافق ایران و عربستان و کاهش شدید قیمت ارز، برخی کانال‌های تلگرامی با خبرسازی دروغ نرخ ارز را در کانال ۴۶ هزار تومان اعلام می‌کنند؛ این در حالی است که در بازار، دلار کانال ۴۴ هزار تومانی هم خریدار ندارد و پیش‌بینی می‌شود نرخ دلار به زیر ۴۰ هزار تومان برگردد.

بدین‌وسیله ضمن درخواست از نهادهای امنیتی درخصوص برخورد با سایت‌ها و کانال‌هایی که فضای بازار ارز را متشنج می‌کنند، از مردم عزیز کشور تقاضا داریم به خبرسازی‌های دروغ توجه نکنند و خبرهای موثق را از خبرگزاری‌های معتبر و سایت کانون صرافان پیگیری نمایند.»

اشتراک این خبر در :