رئیس پلیس راهور با انتقاد از واردات مدل‌های مختلف از خودروهای چینی گفت: این خودروهای چینی که انواع آن و مدل به مدل وارد کشور می‌شوند من هشدار می‌دهم که یک سال دیگر یا حتی شش ماه دیگر خریدارانش دچار مشکل می‌شوند

هادیانفر با بیان اینکه آزاد شدن واردات موجب ایجاد یک رقابت بین خودروسازان داخلی خواهد شد، گفت: ما نمی‌توانیم کیفیت خودروهای ساخته شده در شرکت‌های درجه یک خودروسازی را انکار کنیم. جالب است که این شرکت‌ها هر سال قیمت محصولات خود را نیز ارزان می‌کنند. البته من متخصص این حوزه نیستم و همانطور که گفتم کیفیت و ایمنی برای من مهم است.

وی درباره دلایل حمایت پلیس از واردات خودرو نیز گفت: اگر از واردات حمایت کردیم دلیلش ارتقاء ایمنی و کیفیت خودروها بود. ببینید در تمام جهان خودروسازها چهار عامل کیفیت، ایمنی، زیبایی و قیمت را در تولید محصولات خود جزو اولویت‌ها قرار می‌دهند. من با زیبایی و حتی قیمت هم کاری ندارم چون تخصص من نیست اما طرف من طرف مردم است و باید خودروی با کیفیت تولید شود. منظور ما از واردات خودرو این نیست که برویم خودرو بی کیفیت را از هند وارد کنیم که اگر اینطور بود خب همان پراید بی کیفیت که در داخل تولید می‌شد. حالا برویم و یک خودرو از خارج از کشور وارد کنیم و بعد هم مثل پراید و پیکان تا ۳۰ سال درگیر مشکلات ناشی از آن باشیم.

هادیانفر از واردات مدل‌های مختلف از خودروهای چینی نیز انتقاد کرد و گفت: این خودروهای چینی که انواع آن و مدل به مدل وارد کشور می‌شوند من هشدار می‌دهم که یک سال دیگر یا حتی شش ماه دیگر خریدارانش دچار مشکل می‌شوند. یک نفر رفته و ۱۰۰۰ دستگاه از یک مدلی را وارد کرده و دیگر تمام شد و رفته به سراغ مدل دیگر. اگر قطعه ای از این خودرو نباشد خریدار چه کاری می‌تواند انجام. می‌گویند فلان شرکت تضمین داده، از کجا معلوم که آن شرکت به تعهداتش پایبند بماند. یک خودرو تشکیل شده از ۲۷۰۰ قطعه است. خب خودرویی که به تعداد محدود وارد کشور شده تامین قطعاتش هم سخت است. ما می‌گوییم چند مدل را وارد کنید که هم ایمن باشد و هم بتوان قطعات آن را تامین کرد.

رئیس پلیس راهور فراجا درباره کیفیت سوخت در آلودگی هوا نیز گفت: ما می‌گوییم که باید به این موارد نیز توجه شود و سوخت نقش مهمی در این زمینه دارد.

اشتراک این خبر در :