ستاد تنظیم بازار با تغییر تصمیم قبلی، ممنوعیت فصلی واردات برنج را به سازمان‌های صنعت معدن استانی ابلاغ کرد.

گسترش‌نیوز: در حالی که چندی قبل گمرک ایران به استناد تصمیم ستاد تنظیمبازار مجوز واردات برنج را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرده بود، حالا ستاد تنظیمبازار تصمیم جدیدی اتخاد کرده و بر این اساس جلوی ترخیص محموله‌های برنج وارداتی گرفته شد.

بر اساس مکاتبه مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات با سازمان‌های صنعت ۳۱ استان، مشخص شد حسب تصمیمات ستاد تنظیم بازار، ممنوعیت فصلی واردات برنج در امسال کماکان برقرار است.

چند روز قبل محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در مکاتبه‌ای با وزیر اقتصاد، خواستار اعلام ممنوعیت واردات برنج به گمرکات پیرو مذکرات جلسه ۲۰ مرداد ماه هیات دولت شد.

گفتنی است، در تاریخ ۲۰ مرداد ماه دفتر واردات گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی با اشاره به نامه دفتر مقررات صادرات و واردات و مکاتبه دبیر کارگروه تنظیم بازار از لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج در امسال خبر داده بود.

گفتنی است، مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه به دفتر مقررات صادرات و واردات ابلاغ شده بود. این در حالی است که رفع این ممنوعیت در تاریخ ۲۰ مرداد ماه به گمرکات اجرایی ابلاغ شد.

در همین تاریخ مذکراتی بین نوبخت و وزیر اقتصاد در هیات دولت انجام می‌شود و مکاتبه رئیس سازمان برنامه در روز ۲۲ مرداد ماه برای پیگیری این موضوع انجام می‌شود.

varedatberenjj.jpg
varedatberenjj1.jpg

منبع: تسنیم

اشتراک این خبر در :