اقتصادنیوز: قیمت دلار و سکه امروز شنبه ۲۰ آبان ماه مسیر رشد را دنبال کردند اما قیمت طلا نزولی شد.

به گزارش اقتصادنیوز، طبق ادعای معامله‌گران بازار ارز تهران مهم‌ترین فاند بازار در این روزها اخبار جنگ غزه است. در همین راستا سید ابراهیم رئیسی امروز به‌منظور شرکت در نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی با موضوع فلسطین وارد ریاض شد و با بن سلمان سلمان، ولیعهد عربستان، السیسی، رئیس جمهور مصر و… دیدار و گفتگو کرد.

 این سفر در واقع، نخستین سفر رسمی رئیس‌جمهور ایران به عربستان پس از یک دهه محسوب می‌شود و به همین دلیل مورد توجه بلزیگران دلار قرار گرفته بود.

در کنار عوامل ذکر شده، معامله‌گران امروز دومین سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان را زیر نظر خواهد گرفتند.

بنابر گفته معامله گران بازار ارز تهران در اولین روز هفته جاری شاهد نوسان صعودی قیمت دلار بود. اسکناس آمریکایی که در معاملات پشت خطی روز جمعه در حدود ۵۱ هزار و ۲۵۰ تومان بسته شده بود؛ امروز شنبه ۲۰ آبان‌ماه با ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان روانه بازار شد و در نیمه ظهر بر روی ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان قرار گرفت.

البته در واپسین ساعات معاملات نقدی نرخ دلار بین ۵۱ هزارو ۳۰۰تومان تا ۵۱ هزارو ۵۰۰ تومان بود.

همچنین امروز هرات هم شاهد افرایش قیمت دلار بود. نرخ دلار هرات در پشت خط جمعه با ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان به کار خود پایان داد؛ اما امروز تا ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت. اما عصر امروز در حدود ۵۱ هزارو ۱۲۰ تومان نرخ گذاری شد‌.این در حالی است که هفته قبل قیمت دلار در هرات تا سطح ۵۰ هزار رو ۸۰۰ تومان پایین آمده بود و برخی تصور می کردند که اسکناس آمریکای در این بازار تا نیمه کانال ۵۰ هزار تومان عقب‌نشینی خواهد کرد.

از سوی دیگر نرخ حواله درهم در نیمه ظهر امروز با رشد ۴۰ تومانی نسبت به دو روز قبل با ۱۴ هزار و ۱۱۰ تومان معامله شد. نرخ برابری درهم به دلار هم امروز در حول‌وحوش ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان محاسبه شد که نسبت به قیمت نقدی ۴۰۰ تومان بالاتر بود. در واقع حباب درهم منفی است. حباب منفی به این معناست که قیمت بازار از ارزش ذاتی کمتر باشد و این امر می‌تواند به‌تدریج سطح تقاضا را افزایشی کند.

اما در انتهای روز قیمت درهم تمام مسیر صعودی امروز را برگشت و نسبت به عصر پنجشنبه گذشته رنج‌شد و با ۱۴ هزارو ۴۰ تومان به فروش رسید.

همچنین در روز جمعه قیمت طلای جهانی با ثبت ریزش قابل‌توجه، از ۱۹۵۷ دلار تا سطح ۱۹۳۳ دلار عقب‌نشینی کرد؛ اما در نهایت با ۱۹۳۸ دلار به فروش رسید.

در بازار داخلی ایران قیمت هر گرم طلا در داخل ایران با ۲ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد که نسبت به‌ روز پنجشنبه تقریباً ۱۸ هزار تومان افت کرده است.

همچنین قیمت سکه امامی امروز به دنبال کاهش قیمت اونس طلا تا پله نهم کانال ۲۹ میلیون تومان پایین آمد؛ اما در ساعات پایانی معاملات به ۲۹ هزار و ۵۰ تومان رسید که در مقایسه با دو روز ۵۰ هزار تومان بالاتر بود‌.

اشتراک این خبر در :