قیمت خودروهای چینی را در این گزارش مشاهده کنید.

چند سالی است که به دلیل تحریم‌های جهانی و قانون ممنوعیت واردات خودرو، پای خودروهای چینی به کشور باز شده‌است. در گذشته که محصولات برندهایی مثل بنز، پورشه، بی‌ام‌دبلیو، هیوندای، نیسان، هوندا و… در بازار حضور داشتند، اصلاً صحبتی از ماشین‌های چینی نبود؛ البته این موضوع که آن زمان خودروسازی در چین به این میزان پیشرفت نکرده بود هم دلیل مهمی است.

تا چند سال پیش تنها اسم خودرو هایی مثل جک، تیگو و چری را به عنوان ماشین چینی می‌شناختیم؛ اما از سال ۱۴۰۰ به بعد، برندهای جدیدی پا به عرصه رقابت در بازار خودرو ایران گذاشته‌اند. از دیگنیتی پرایم و فونیکس پریمیوم نیز میتوان به عنوان اعضای جدید این خانواده بزرگ چینی یاد کرد.

ریزش قیمت خودروهای چینی هنوز ادامه دارد. بر اساس قیمت ماشین چینی در بازار خودرو، قیمت خودرو چینی تیگو ۷ IE صفر امروز به یک میلیاردو۴۴۵ میلیون رسیده است که نسبت به ابتدای سال ۴۷۵ میلیون تومان ارزان شده است. همچنین قیمت خودرو ام وی ام X۲۲ اتوماتیک IE پرو نیز ۹۲۵ میلیون است که طبق تغییرات قیمت محصولات مدیران خودرو از ابتدای سال ۳۵۵ میلیون پایین آمده است.

همچنین بررسی قیمت محصولات کرمان موتور نشان می‌دهد که قیمت جک S۳ اتوماتیک سال ۱۴۰۲ نیز ۹۶۰ میلیون شده است که در مدت گفته شده ۳۲۰ میلیون ریخته است. همچنین قیمت لاماری نیز از ابتدای سال ۷۹۰ میلیون ارزان شده است. قیمت فونیکس FX پریمیوم نیز امروز یک میلیارد۸۵۵ میلیون است.

اشتراک این خبر در :