شاخص کل بورس با کمک نمادهای شاخص ساز با رشد ۱۸ هزار واحدی روبرو شده است.

به گزارش اقتصاد۱۰۰، شاخص کل بورس در روز گذشته با کمک نمادهای بزرگ و شاخص سازی مانند خودرویی، نفتی و پالایشی با رشد بیش از ۱۸ هزار واحد روبرو شده است، گروه پالایش فرآورده‌های نفتی با ارزش معاملات ۳۱۱ میلیارد تومان (۱.۳ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است.

پس از آن گروه نهادهای مالی واسط با ارزش معاملات ۹۴ میلیارد تومان (۱.۱ برابر میانگین هفتگی) و گروه دارویی با ارزش معاملات ۱۱۴ میلیارد تومان (۰.۸ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

تا این لحظه بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۴۳۱ میلیارد تومان (۰.۶ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های پالایش فرآورده‌های نفتی با ارزش معاملات ۳۱۱ میلیارد تومان (۱.۳ برابر میانگین هفتگی) و شیمیایی با ارزش معاملات ۲۵۴ میلیارد تومان (۰.۵ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند تا نشان دهند امروز، روز نمادهای شاخص ساز بازار سرمایه است.

در یک ساعت و ۳۷ دقیقه‌ای که از بازار می‌گذرد ارزش معاملات خرد عدد ۳,۸۶۴ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین هفتگی، ۵۳% و نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین ماهانه ۵۵% افزایش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۴۱۵ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز ۱۰۷ میلیارد تومان ورود نقدینگی انجام شده است. این دومین روز متوالی است که نقدینگی حقیقی وارد سهام می‌گردد.

ارزش صف‌های خرید ۳۲۷ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۹۱ میلیارد تومان افزایش داشته است.

از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۱۰۸ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۱۶۵ میلیارد تومان قرار دارد.

اشتراک این خبر در :