سفیر پاکستان در ایران از سفر یک هیئت ایرانی به پاکستان برای بررسی مشکلات فنی پیشِ‌روی تجارت آزاد میان دو کشور خبر داد و گفت: پس از برطرف شدن این مشکلات، قرارداد تجارت آزاد میان دو کشور ایران و پاکستان به امضا خواهد رسید.

سفر هیئت ایرانی به پاکستان برای بررسی موانع قرارداد تجارت آزاد
رفعت مسعود در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره پیگیری توافقات اقتصادی انجام شده میان ایران و پاکستان در جریان سفر نخست وزیر پاکستان به تهران اظهار کرد: بعد از سفر نخست وزیر پاکستان به تهران و توافقاتی که در آن سفر به دست آمد، ما به دنبال فراهم کردن راه‌های اجرایی شدن این توافقات میان مسئولان دو کشور هستیم.

سفیر پاکستان در ایران با اشاره به وجود برخی مشکلات از جمله مشکل امنیت و مشکلات تحریمی گفت: این یک واقعیت است که مشکلاتی در این مسیر وجود دارد ولی ما معتقدیم که روابط اقتصادی میان دو کشور باید بیش از این باشد چراکه ایران و پاکستان دو کشور همسایه و هم مرز هستند.

وی با بیان اینکه وزرای اقتصاد، انرژی، بهداشت و برخی وزرای دیگر پاکستان، عمران خان را در سفر به تهران همراهی کردند، گفت: در این سفر، وزرای مربوطه دو کشور ملاقات‌هایی انجام دادند و ما امروز به دنبال فراهم کردن راه‌هایی برای افزایش مراودات اقتصادی در زمینه‌های مختلف میان ایران و پاکستان هستیم.

خانم مسعود با بیان اینکه امضای قرارداد تجارت آزاد میان دو کشور ایران و پاکستان در دستور کار قرار دارد خاطرنشان کرد: به زودی هیئتی از ایران به پاکستان سفر خواهند کرد تا مشکلات موجود فنی که پیش‌ِروی تجارت آزاد دو کشور قرار دارد را بررسی کنند و پس از برطرف شدن این مشکلات، قرارداد تجارت آزاد میان دو کشور ایران و پاکستان به امضا خواهد رسید.

بیشتر بخوانید

سفیر پاکستان در ایران با اشاره به سفرهایی که در دستور کار وزرای دو کشور قرار دارد گفت: همچنین کمیته مشترک اقتصادی برای بررسی راهکارهای مبادلات اقتصادی میان وزیر راه ایران و وزیر اقتصاد پاکستان در آینده نزدیک در پاکستان برگزار خواهد شد.

به گزارش تسنیم، ابتدای اردیبهشت امسال عمران خان نخست وزیر پاکستان در دیداری رسمی به دعوت رئیس جمهور کشورمان عازم تهران شد و مسئولان هر دو کشور، از برنامه‌هایی برای افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری میان ایران و پاکستان خبر دادند و وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان هم از برنامه‌ریزی برای ارتقاء حجم تجارت دو کشور و رسیدن به رقم ۵ میلیارد دلار مراودات تجاری خبر داد.

اشتراک این خبر در :