ه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام دومین روز کاری هفته را پرعرضه تر از روز گذشته آغاز کرد، که به نظر می رسید گزارشات ضعیف گروه خودرویی در به هم زدن جو نسبی بازار تاثیر بسزایی را داشتند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۲۰ هزار واحدی به ارتفاع ۲ میلیون و ۱۶۲ هزار واحد رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن با ریزشی ۱۱ هزار واحدی، به ارتفاع ۷۳۲ هزار واحدی رسید.

گفتنی است سه نماد «خودرو»، «وبملت» و «میدکو» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «خاور» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند.

همچنین سه نماد «وبملت»، «خساپا» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «عالیس»، «زفجر» و «فرود» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۷ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۶۵۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۲۳ نماد در محدوده مثبت و ۲۸۵ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۰۳ نماد در محدوده مثبت و ۱۹۱ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

اشتراک این خبر در :