رئیس جمهور با بیان اینکه تولیدکنندگان ثابت کردند که می‌توانند با کیفیت و قیمت مناسب نیازمندی‌های کشور را تولید و تأمین کنند از مسئولان دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور خواست با تسهیل امر تولید برای تولیدکنندگان به هیچ‌وجه اجازه وقفه در تولید را ندهند.

سیدابراهیم رئیسی عصر امروز و در ادامه برنامه‌های سفر استانی دولت مردمی به استان البرز در مراسم جشن احیای ۱۸۵ واحد تولیدی و صنعتی راکد استان که در کارخانه تراورس البرز برگزار شد.

با تأکید بر اهمیت مساله تولید برای کشور، استقلال سیاسی و اقتصادی، رفع بیکاری، رونق زندگی مردم و شکل گرفتن ایران قوی را در گرو رشد تولید دانست .

وی افزود: بدون تولید امکان شکل گرفتن ایران قوی نیست و اگر کشور به واردات وابستگی داشته باشد، استقلال حاصل نمی‌شود و در همه بخش‌ها دچار عقب‌ماندگی خواهیم شد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امروز همه زمینه‌های تولید و از جمله مهمترین آنها نیروی انسانی مولد، خلاق و کارآمد برای کشور فراهم است، به از کار افتادگی واحدهای تولید در مقطع گذشته اشاره و تصریح کرد: امروز اما برای حمایت از تولید همه بخش‌های اداری و ستادی باید بسیج شوند.

رئیسی ضمن مکلف کردن مسئولان مربوطه به بررسی و پیگیری گلایه‌های مطرح شده از سوی صاحبان برخی واحدهای تولیدی در حاشیه نمایشگاه واحدهای تولیدی و صنعتی احیا شده، تصریح کرد: خواسته جدی بنده از همه همکارانم در دستگاه‌های اداری و اجرایی تسهیل و فراهم کردن زمینه برای فعال کردن واحدهای تولیدی و صنعتی است که به هر دلیلی دچار وقفه شده‌اند و این وظیفه همگانی در دولت مردمی است.

رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر ضرورت پرهیز از واردات بی‌رویه کالاهایی که تولید داخل دارند، افزود: تولیدات داخل اگر دچار کاستی هستند باید برطرف شوند و اگر نیاز به مجوزی دارند به سرعت باید مرتفع شود، همه موظفیم برای حرکت چرخ تولید، به صورت جهادی کار کنیم.

رئیسی با بیان اینکه تولیدکنندگان ثابت کردند که می‌توانند با کیفیت و قیمت مناسب نیازمندی‌های کشور را تولید و تامین کنند، از مسئولان دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور خواست با تسهیل امر تولید برای تولیدکنندگان به هیچ‌وجه اجازه وقفه در تولید را ندهند.

رئیس جمهور ضمن قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران احیای این ۱۸۵ واحد تولیدی و صنعتی راکد در استان البرز و ۶ هزار ۵۵۳ واحد تولیدی و صنعتی راکد دیگر در سراسر کشور، تصریح کرد: احیای واحدهای تولیدی و صنعتی راکد یعنی رونق تولید، اشتغال و خودکفایی با استفاده از ظرفیت‌های موجود و بدون نیاز به احداث کارخانه جدید.

رئیسی ایجاد ستاد احیای واحدهای تولیدی را نشانه اهتمام دولت نسبت به امر تولید و فعال‌سازی ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی تعطیل و نیمه تعطیل کشور دانست و از همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اداری و اجرایی به‌ویژه بانک‌ها خواست در حمایت از احیای واحدهای تولیدی و صنعتی تعلل نکنند.

رئیس جمهور برپایی نمایشگاه احیای واحدهای تولیدی و صنعتی احیا شده در استان البرز با اشتغال‌زایی برای ۶ هزار نیروی کار را مایه خوشحالی و ایجاد امید در این استان دانست و گفت: این روند باید با قوت ادامه یابد و همه ما برای انجام وظایف خود باید شب و روز نشناسیم و قطعاً نتیجه این تلاش‌ها و اقدامات برای مردم ملموس و مشخص خواهد شد.

اشتراک این خبر در :