دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور گفت: مرغداران مجبور به خرید کنجاله سویا از بازار آزاد هستند به همین دلیل قیمت مرغ زنده از ۵۲ هزار تومان به محدوده ۶۰ هزار تومان بالا رفته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم مرغ در بازار با قیمت‌های مصوب به فروش نمی‌رسد و این محصول در بازار برای مصرف کننده در محدوده ۱۰۰ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده ۷۳ هزار تومان تعیین شده اما مرغداران اعلام می‌کنند که به دلیل افزایش هزینه‌های تولید امکان عرضه این محصول با قیمت قبل وجود ندارد زیرا کنجاله سویا با نرخ مصوب در بازار یافت نمی‌شود. 

پرویز فروغی، دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: در حالی که قیمت مصوب کنجاله سویا ۱۷ هزار تومان است اما مرغداران مجبور به خرید این محصول از بازار آزاد با قیمت‌های هر کیلوگرم ۳۱ هزار تومان تا ۳۲ هزار تومان هستند در این شرایط نمی‌توانند محصول خود را با قیمت مصوب به بازار عرضه کنند.

 وی افزود: نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده ۵۲ هزار تومان است اما با توجه به افزایش هزینه‌های تولید نرخ این محصول تا  حدود ۶۰ هزار تومان بالا رفته است.

دبیر کانون مرغداران گوشتی کشور ادامه داد: روند تامین نهاده‌های دامی از جمله سویا نیازمند اصلاح است در غیر این صورت صنعت مرغداری کشور با بحران مواجه می‌شود.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی با توجه به نرخ فعلی مرغ زنده قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده نیز باید ۹۰ تا ۹۵ هزار تومان باشد.

اشتراک این خبر در :