اکو ایران : بهمن موتور دو خودروی وارداتی خود را با شرایط متفاوت عرضه می کند و این اقدام خریداران این خودروها را غافلگیر کرده است.

به گزارش اکو ایران، خریداران دو خودروی هونگچی H5 و بستیون T77، دو خودروی وارداتی شرکت BM cars (شرکت واردکننده زیر مجموعه بهمن موتور) با تغییراتی که مدیران فروش این شرکت واردکننده در مسیر تحویل دو خودروی خود ایجاد کرده، حسابی غافلگیر شدند.

BM cars تصمیم گرفت بستیون T77 را زیر قیمت اعلامی از سوی شورای رقابت برای متقاضیان خود فاکتور کند. این اقدام می تواند نظر بازار را به خود جلب کند. مدیران این شرکت واردکننده تصمیم گرفتند تا در دور اول فروش بستیون T77 این خودروی شاسی بلند را زیر قیمت اعلامی شورای رقابت در دسترس خریداران قرار دهند.

این خودرو یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان تعیین شده است اما هنوز مدیران BM cars مشخص نکرده اند که در دور اول قرار است این خودرو با چه قیمتی برای مشتریان فاکتور شود.

ایده فروش زیر قیمت در دنیا جز استراتژی هایی محسوب می شود که مدنظر شرکت هایی قرار می گیرد که به دنبال حضور بلند مدت و با برنامه ریزی در بازار هدف هستند.

استراتژی BM cars درباره دیگر محصولشان یعنی هونگچی H5 متفاوت است اما این استراتژی نیز خریداران این خودروی لاکچری چینی را شگفت زده کرده است.

بهمن موتوریی ها قصد دارند این محصول خود را با ارائه بسته‌های گارانتی و تعمیرات دوره‌ای طولانی مدت به خریداران واگذار کنند تا از این مسیر خیال آنها را بابت خدمات پس از فروش خودروی خریداری شده تا حد زیادی راحت کنند.  

متقاضیان خودروهای وارداتی در دور جدید با توجه به تنوع محول و همچنین تنوع شرکت های واردکننده ای دغدغه را دارند تا در آینده نتوانند از خدمات پس از فروش مناسب چه در زمینه سرویس های دوره ای و چه در زمینه تامین قطعات مورد نیاز، بهره مند شوند. حال با این اقدام شرکت BM cars نگرانی خریداران هونگچی H5، با توجه به اینکه این خودرو اولین حضور خود در بازار ایران را تجربه می کند تا حد زیادی بر طرف شده است.

به نظر می رسد این اقدام BM cars شرکت های واردکننده دیگر را نیز ترغیب کند تا سیاست هایی از جنس BM cars را در دستورکار قرار دهند تا بتوانند سهم خود در بازار خودروهای وارداتی را تا حد ممکن افزایش دهند.

اشتراک این خبر در :