به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی از ابتدای خرداد تا پایان شهریور اجرا می‌شود‌.

وی افزود: تفاوتی که این طرح با طرح سال گذشته دارد در این است که سال گذشته اجرای این طرح محدود بود ولی در سال جاری به‌صورت سراسری اجرا می‌شود؛ همچنین مبلغ پاداش صرفه‌جویی تا ۲۰ برابر افزایش داشته است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: به‌طور متوسط قیمت فروش برق ۱۰۰ تومان به‌ازای هر کیلووات‌ساعت است اما پاداش صرفه‌جویی به‌ازای هر کیلووات‌ساعت تا ۲۰۰۰ تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: سال گذشته ۴۰ درصد از مشترکان خانگی پاداش صرفه‌جویی گرفتند و بالغ بر ۱۳۵۰ میلیارد تومان پرداخت شد و ۸ میلیون مشترک یا قبض رایگان دریافت کردند و یا بستانکار شدند.

وزیر نیرو با اعلام اینکه “امسال این ظرفیت وجود دارد که تمامی ۳۱ میلیون مشترک برق خانگی از پاداش صرفه‌جویی بهره‌مند شوند”، گفت: ملاک گرفتن پاداش، مصرف زمان مشابه سال گذشته همان مشترک است‌.

وی اضافه کرد: اگر مشترکی زیر ۱۵۰ کیلووات‌ساعت مصرف برق داشته باشد، به‌ازای هر کیلووات‌ساعت صرفه‌جویی، ۲۰۰۰ تومان پاداش دریافت می‌کند، برای مصارف تا ۳۰۰ کیلووات‌ساعت این رقم به ۱۵۰۰ تومان، برای مصارف تا ۴۵۰ کیلووات‌ساعت این رقم به ۱۰۰۰ تومان و برای مصارف تا ۷۵۰ کیلووات‌ساعت این رقم به ۵۰۰ تومان کاهش می‌یابد‌.

محرابیان تصریح کرد: اگر مشترکی که سال گذشته از دور تند کولر استفاده می‌کرد امسال از دور کند استفاده کند، در هر ماه می‌تواند ۱۵۰ هزار تومان پاداش بگیرد.

اشتراک این خبر در :