اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس رشد کرد و شاخص کل فرابورس ریزش کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه ۳۰ مهر ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۷ هزار و ۲۳۷ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۳۲ هزار و ۲۱۰ واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۳ هزار و ۹۰۸ واحد در رقم ۶۹۰ هزار و ۱۵۲ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت ۶۰ واحدی به رقم ۲۵ هزار و ۳۱ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با صعود ۷۸۶ واحد به سطح ۱۲۳ هزار و ۴۹۳ واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

فولاد، شپنا و فملی نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد  شاخص کل بورس داشتند. در مقابل فخاس، وغدیر و جم از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای مادیرا، ثپردیس و دی بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مارون، شاوان و وهور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ثشاهد بیشترین تراکنش را داشت و وتوصا و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، کرمان  و ثپردیس بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۳ هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۵ هزار و ۶۵۵ میلیارد تومان بود که ۴۲ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۷ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۴۲۳ میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، ۶۱ نماد صف خرید داشتند و ۶۲ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۳۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۴۶ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۳۹ درصدی به ۱۷۴ میلیارد تومان رسید.

020730

اشتراک این خبر در :