سازمان هواشناسی از بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در ۱۶ استان از امروز تا روز سه شنبه خبر داد.

پیش بینی 4 روز بارانی برای 16 استان
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب در نیمه جنوبی و غرب کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی مناطق هرمزگان و نیمه جنوبی فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده گاهی رعد و برف و وزش باد روی می‌دهد.
فردا و پس‌فردا در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای نیمه جنوبی و غرب کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی مناطق فارس و هرمزگان رگبار، صاعقه و وزش باد شدید موقتی و در استان‌های ساحلی دریای خزر، برخی مناطق آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، خراسان شمالی‌، ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز،‌تهران، سمنان رگبار پراکنده گاهی رعد و برف و وزش باد پیش بینی شده است.

روز سه شنبه در ساعات بعدازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان،‌نیمه جنوبی کرمان، برخی مناطق هرمزگان و جنوب شرق فارس رگبار باران، صاعقه و وزش باد شدید موقتی و در خراسان شمالی، گلستان،‌آذربایجان‌های شرقی و غربی و اردبیل رگبار پراکنده گاهی رعد و برق روی می‌دهد.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرده در سه روز آینده در ساعات بعدازظهر در جنوب سمنان، جنوب تهران، و در استان‌های قم، البرز، قزوین، مرکزی، شمال و شرق اصفهان، یزد و خوزستان سرعت باد افزایش یافته و دربرخی مناطق باعث بروز پدیده گرد و خاک می‌شود.. ضمن این‌که در سه روز آینده دریای عمان مواج پیش‌بینی شده است.

اشتراک این خبر در :