دولت نیوزیلند هم‌راستا با رویکرد خصمانه غرب علیه ایران به دلیل آنچه نقض حقوق بشر عنوان کرده است، چند مقام ایرانی را هدف تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نانایا ماهوتا، وزیر امورخارجه نیوزلند با انتشار پیامی در حساب رسمی خود در توئیتر اعلام کرد که این کشور چند مقام ایرانی دیگر را تحریم کرده است که بر اساس آن این افراد دیگر قادر به ورود به خاک نیوزلند نخواهند بود.

در این پیام آمده است که دولت نیوزلند به دلیل آنچه نقض حقوق بشر در ایران عنوان کرده است، ممنوعیت سفر به این کشور را علیه ۱۸ مقام ایرانی صادر کرده که در مجموع تعداد مقامات ایرانی که دیگر امکان ورود به خاک نیوزیلند را نخواهند داشت به ۵۵ نفر رسیده است.

خانم ماهوتا در ادامه پیام ضد ایرانی خود از جمهوری اسلامی ایران خواسته است تا دست از آن چه ادعا کرده سرکوب معترضان در ایران انجام می‌شود، بردارد.

دولت نیوزلند سال گذشته در پی بروز برخی ناآرامی‌ها در کشور پس از فوت مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد اعلام کرد که ۳۷ مقام ایرانی را تحریم کرده و اجازه ورود آنها به خاک نیوزلند را نخواهد داد.

این کشور سپس ۱۱ مقام و ۷ شرکت و موسسه ایرانی را با دستاویز قرار دادن ادعای غرب و آمریکا مبنی بر اینکه ایران پهپادهای خود را برای استفاده در جنگ علیه اوکراین در اختیار روسیه قرار می‌دهد، تحریم کرد.

وزیر امورخارجه نیوزلند در توئیتی دیگر تاکید کرد که این پایان اقدامات دولت این کشور علیه ایران نخواهد بود و آنها در حال بررسی اقداماتی دیگر علیه افراد و نهادهای ایرانی هستند.

اشتراک این خبر در :