مشخصات جمعیت‌شناختی پاسخگویان

۵۰/۳ درصد از پاسخگویان در این پیمایش، مرد و ۴۹/۷ درصد زن بودند؛ به‌طوری‌که ۴۰/۱ درصد در بازه سنی ۱۸ تا ۳۵ سال (جوان)، ۴۶/۱ درصد در بازه سنی ۳۶ تا ۶۰ سال (میانسال) و ۱۳/۸ درصد در بازه سنی بیش از ۶۰ سال (سالمند) قرار دارند. همچنین، ۴۰/۳ درصد از پاسخگویان ساکن مراکز استان‌ها، ۳۶/۹ درصد ساکن شهرهای تابعه و ۲۲/۸ درصد ساکن روستاهای کشور هستند.

موج چهارم نظرسنجی مرکز پژوهش‌ها

به‌منظور سنجش تصمیم مردم برای شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از پاسخگویان سوال شده است «‌در انتخابات ریاست‌جمهوری هفته آینده، برخی از مردم شرکت می‌کنند و برخی شرکت نمی‌کنند؛ شما چطور؟».

در موج چهارم این پیمایش ۴۵/۷ درصد از مردم گفته‌اند قطعاً در این انتخابات شرکت خواهند کرد، ۳۱/۶ درصد در این خصوص مردد بوده و ۲۲/۶ درصد ابراز کرده‌اند که قطعاً در انتخابات پیش‌رو شرکت نخواهند کرد.

آرای قالیباف کاهشی شد/ پزشکیان در صدر

در میان افرادی که قطعاً یا احتمالاً در انتخابات پیش‌رو شرکت خواهند کرد، در پاسخ به سؤال «از بین نامزدهای انتخابات، شما به کدام‌یک رأی خواهید داد؟» در موج چهارم، مسعود پزشکیان با داشتن ۲۳/۵ درصد از آراء پیشتاز است.

پس از او، محمدباقر قالیباف با ۱۶/۹ درصد و سعید جلیلی با ۱۶/۳ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. انتخاب ۳/۲ درصد از این پاسخگویان نیز سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، ۱/۲ درصد علیرضا زاکانی و ۰/۵ درصد مصطفی پورمحمدی بود.

۲۸/۵ درصد از این پاسخگویان نیز در انتخاب نامزد مدنظرشان مردد بودند. ۳ درصد نیز اعلام کردند که در این انتخابات رأی سفید یا باطله می‌دهند.

در موج سوم این پیمایش محمدباقر قالیباف با ۲۰/۷ درصد، صدرنشین نظرسنجی بود. پس از او مسعود پزشکیان با ۱۸/۹ درصد و سعید جلیلی با ۱۸/۲ درصد نفر سوم این نظرسنجی بود.

پزشکیان، نامزد اول مرددین شرکت در انتخابات

در موج چهارم نظرسنجی افکارسنجی ملت، مسعود پزشکیان با ۳۰/۴ درصد از آراء در صدر انتخابِ کسانی که برای شرکت در انتخابات پیش‌رو تردید دارند، قرار گرفته است.

محمدباقر قالیباف با ۱۲/۱ درصد و سعید جلیلی نیز با ۸/۶ درصد انتخاب‌های دوم و سوم افراد مردد در شرکت در انتخابات هستند. علاوه‌براین، ۳/۲ درصد از این پاسخگویان امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، ۲/۴ درصد علیرضا زاکانی و ۰/۱ درصد مصطفی پورمحمدی را به‌عنوان نامزد منتخب خود اعلام کرده‌اند.

همچنین، ۲۶ درصد از این پاسخگویان مردد بوده و هنوز نامزد موردنظرشان را انتخاب نکرده‌اند و ۱۱/۵ درصد گفته‌اند که در این انتخابات رأی سفید یا باطله خواهند داد.

اشتراک این خبر در :