دبیرانجمن برنج گفت: با توجه به ثبت سفارش برنج پیش‌بینی می‌شود که محموله‌های جدید از هفته آینده وارد کشور شود.

مسیح کشاورز دبیر انجمن برنج کشور از رفع ممنوعیت واردات برنج طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: با توجه به آنکه تا پایان سال زمان زیادی باقی نمانده است، ثبت سفارش برای واردات برنج در حال انجام است.

وی افزود: برای تنظیم بازار شب عید و جلوگیری از کمبود، افزایش قیمت و گران فروشی باید ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزارتن برنج وارد کشور شود.

کشاورز درباره آخرین وضعیت بازار برنج خارجی بیان کرد: با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات بعید است که نوسان خاصی در سطح عرضه اتفاق بیفتد چرا که قیمت‌های جهانی تغییر چندانی نداشته است.
دبیرانجمن واردکنندگان برنج در پاسخ به این سوال که دلیل نوسانقیمت برنج در هفته های اخیر در سطح خرده فروشی چیست، گفت: قبل از آزاد شدن ثبت سفارش برنج و کمبود در انبارها،برخی خرده فروشان به بهانه کمبود اقدام به افزایش قیمت در سطح بازار کردند که پیش بینی می شود  ورود محموله های برنج از هفته آینده بر سطح قیمت ها تاثیر بسزایی دارد.

وی در پایان قیمت مصوب هر کیلو برنج خارجی در خرده فروشی ها را ۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: فروش با نرخ های بالاتر تخلف به شمار می رود.

نسیم ایران:

همیشه دوست های محترم چند روز بعد از مرگ سهراب عمل می نمایند!!!

یعنی چون بموقع اقدام به عملی که باید انجام دهند نمی کنند، لذا قدری که قیمت تکان خورد یک شوک به مسئولین مربوطه وارد میشود و دست به اقدام می زنند که البته آنچه گران شد دیگر بر نمی گردد. مثل ارز که وقتی به ۱۹ هزار تومتن رسید قیمتها افزایش یافت وحال که به ۱۱ هزار و اندی برگشته قیمتها بر نمی گردد.

اشتراک این خبر در :