جواد ابطحی نماینده خمین شهر گفت: که برخلاف ادعای ولی الله سیف، بحران و بی اعتباری مؤسسات مالی و اعتباری کشور شامل همۀ مؤسسات اعم از قانونی و غیرقانونی می شود. به گفتۀ او یکی دیگر از دلایلی که ۱۶۰ نمایندۀ مجلس را به ارسال نامه به روحانی و تقاضای عزل رئیس کل بانک مرکزی را داشته تلاطم های اخیر بازار ارز کشور است. ۱۶۰ نمایندۀ مجلس شورای اسلامی در نامه شان به رئیس جمهوری گفته اند که برای بازگرداندن اعتماد مردم به نظام بانکی کشور “بهتر است رئیس بانک مرکزی تغییر کند.” در روزهای گذشته خود ولی الله سیف گفت که از پیشنهاد برکناری خود استقبال می کند.

اگر چه نمایندگان مجلس شورای اسلامی تلاطم بازار ارز را به رئیس کل بانک مرکزی، ولی الله سیف، نسبت می دهند، اما، رهبری دیروز چهارشنبه سی ام فروردین در دیدار با وزیر، مسئولان و کارکنان وزارت اطلاعات اظهارداشتند که بحران اخیر بازار ارز در ایران نتیجۀ اقدامات سرویس های اطلاعاتی کشورهای بیگانه است.

در اظهاراتی جداگانه، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، نمایندۀ مردم قم در مجلس شورای اسلامی، گفت که از اسفند ماه گذشته برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که اکنون تعدادشان به ٩۰ نفر رسیده خواستار طرح پنج سئوال از رئیس جمهوری دربارۀ اوضاع اقتصادی کشور شده اند، اما، تاکنون حسن روحانی از معرفی نمایندگانش به مجلس برای گفتگو و مشورت با نمایندگان طفره رفته و این خود تخلف به شمار می رود.

اشتراک این خبر در :