بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی، سخنرانی دیگری نیز در اجلاس صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا، در صحن عمومی سازمان ملل خواهد داشت.

قرار است حسن روحانی با تعدادی از سران کشورهای حاضر در مجمع عمومی، دبیرکل سازمان ملل متحد و نیز برخی روسای سازمان‌های بین‌المللی دیدار و گفتگو کند.

همچنین، کاخ الیزه، مقر ریاست‌ جمهوری فرانسه، روز چهارشنبه ۱۹ سپتامبر، اعلام کرد: امانوئل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، در جریان نشست سازمان ملل متحد در نیویورک با حسن روحانی دیدار و گفتگو خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، امانوئل ماکرون روز سه‌شنبه ۲۵ سپتامبر در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی و با حسن روحانی دیدار خواهد کرد.

قرار است امانوئل ماکرون و دونالد ترامپ، روسای جمهوری فرانسه و آمریکا، هم شامگاه دوشنبه ۲۴ سپتامبر با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند. پیش از این دیدار، امانوئل ماکرون با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو خواهد کرد.

سفر رییس جمهوری ایران به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، عصر روز چهارم مهر/۲۶ سپتامبر پایان می‌پذیرد.

همچنین قرار است دونالد ترامپ ریاست دوره‌ای شورای امنیت را در نشست روز ۲۶ سپتامبر بر عهده بگیرد. پیش از این برخی دیپلمات‌ها و نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد تاکید داشتند که رییس‌جمهوری آمریکا قصد دارد طی ماه جاری (سپتامبر) موضوع ایران را در شورای امنیت مطرح کند.

اشتراک این خبر در :