پیش بینی می شود پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی ازدواج از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت آغاز شود. محمد مهدی تندگویان از آغاز پرداخت وام ازدواج به متقاضیان خبر داد و اظهار کرده است که متقاضیان وام ازدواج سال ۹۷ به بانک‌ها مراجعه نکنند و از طریق سامانه ثبت نام وام ازدواج جهت رسیدگی مراجعه کنند.

وام ازدواج سال ۹۷
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از وجود حدود ۱۵۰ هزار متقاضی دریافت وام ازدواج که تا سال گذشته درخواستشان را در سامانه ثبت کرده اما هنوز وام خود را دریافت نکرده‌اند، خبر داد.

محمد مهدی تندگویان با اشاره به آغاز فرایند پرداخت وام ازدواج درسال ۹۷ همزمان با ابلاغ بانک مرکزی گفت:متقاضیان دریافت وام ازدواج لازم نیست به بانک مراجعه کنند بلکه می‌ بایست ابتدا درخواستشان را در سامانه‌https://ve.cbi.ir که به این منظور طراحی شده‌است، ثبت کرده و پس از دریافت کد پیگیریبرای تشکیل پرونده به بانک مراجعه کنند.

به گفته وی، سامانه ثبت درخواست وام ازدواج، از طریق ارسال این پیامک نزدیک‌ترین شعبه بانکی که امکان پرداختوام به متقاضیان را دارد، برای مراجعه حضوری آنها مشخص خواهد کرد.

مراحل دریافت وام ازدواج سال ۹۷
بنابر گفته معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افرادی که در سال گذشته درخواست وام ازدواج خود را در سامانه ثبت کرده اند اما تا کنون آن را دریافت نکرده نکرده اند، مشمول دریافت وام ۱۵ میلیون تومانی می‌شوند.

در حالیکه بانک مرکزی، بند ”الف“ تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را که براساس آن مبلغ تسهیلاتقرض الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۷، ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است را به شبکه بانکیابلاغ کرد، رحیم‌زارع، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفته که پرداخت وام ازدواج نیازمندطی پروسه‌های اداری است که یک ماه زمان می برد، چراکه به نظر می رسد هنوز بندهای قانون بودجهسال ۹۷ و آیین نامه های مورد نیاز آن آماده و ابلاغ نشده است، اما به هر ترتیبی باید قانونبودجه و بند مرتبط به وام ازدواج اجرایی شود.

نماینده مردم آباده در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیونی حتما اجرایی می شود، گفت: کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون اقتصادی، نظارت ۱۰۰ درصدی و کامل بر نحوه اجرای قانون بودجه دارند و هر نهادی از این امر تخطی کند باید پاسخگو باشد.

محمد مهدی تندگویان:
با اشاره به روند اجرای وام ازدواج توضیح داد: بعد از ابلاغ قانون توسط رئیس مجلس،باید آیین نامه هایبودجه تنظیم، به بانک مرکزی ابلاغ و دستورالعمل اجرایی وام به شعب بانکی اعلام شود.

اشتراک این خبر در :